O utwardzaczach Paverpol

Utwardzacz Paverpol to uniwersalne medium do tworzenia figur, obrazów. Produkt jest odporny na warunki atmosferyczne.  Posiada certyfikat AP, co oznacza, że jest bezpieczny dla ludzi i środowiska.

Utwardzacz łączy się z wszystkimi naturalnymi materiałami np.: tkaniną, wełną, skórą, drewnem, gliną, ceramiką a także styropianem. Czas schnięcia uwarunkowany jest  temperaturą otoczenia oraz wilgotnością i rodzajem pigmentu utwardzacza.

Prace wykonane utwardzaczami  Paverpol schną dość szybko i uzyskują twardość w ciągu 24 godzin. Prace można dodatkowo wykończyć pigmentami Pavercolor rozmieszanymi za pomocą lakieru Josefine.

Paverpol można również barwić za pomocą pigmentów Pavercolor. W tym celu należy pigment rozpuścić w niewielkiej ilości wody, a następnie dodać do utwardzacza i dokładnie wymieszać.

Jeśli powstała praca będzie eksponowana w wilgotnych warunkach atmosferycznych można ja dodatkowo zabezpieczyć podwójną warstwą lakieru Josephine. Materiały utwardzone Paverpol są także trudnopalne. Produkt nie może być przechowywany i transportowany w warunkach poniżej 5 stopni Celsjusza. Nie wolno go zamrażać.

Po skończonej pracy należy umyć ręce i narzędzia ciepłą wodą.

Śledź nas na Facebooku